Rakúsko

V RAKÚSKU sa prvý proces udeľovania ocenenia skončil v novembri 2012 slávnostnou ceremóniou a vydaním publikácie GREEN BRANDS.

Po ďalších štyroch dvojročných cykloch sme nedávno spustili šiesty proces oceňovania udržateľných značiek. Piaty proces, ktorého koniec bol naplánovaný na koniec novembra 2020, bol oficiálne ukončený, aj keď sme kvôli pandémii ochorenia COVID-19 zatiaľ záverečnú ceremóńiu nemohli zorganizovať. Uskutoční sa v roku 2021.

Aktuálny proces udeľovania ocenení GREEN BRANDS Austria 2021/2022 je už v plnom prúde!

Nominované firmy a značky priebežne dostávajú všetky potrebné informácie a niektoré sa už zapojili do výberového procesu. Prvé z firiem/výrobkov už ocenenie dostali, alebo sú v procese posudzovania.

Tým značkám, ktoré tento proces už raz úspešne absolvovali, ponúkame opätovným posudzovaním šancu na opakovaný zisk ocenenia a značky kvality s jednou hviezdičkou!

Tie značky, ktoré úspešne zvládli revalidáciu druhýkrát, dostanú označenie GREEN BRANDS Austria pre roky 2021/2022 s dvomi hviezdičkami; pri trojnásobnej úspešnej revalidácii značku kvality s tromi, pri štvornásobnej revalidácii so štyrmi hviezdičkami a pri päťnásobnej revalidácii s piatimi hviezdičkami!

Od roku 2018 je organizácia GREEN BRANDS  tiež podieľa na udeľovaní Rakúskej ceny environmentálnej žurnalistiky:

Ďalšie informácie: https://www.umweltjournalismus-preis.at/