Online akadémia Green Business Academy predstavila na dni otvorených dverí zástupcom slovenských značiek a fanúšikom udržateľného myslenia unikátny vzdelávací kurz. Na evente odzneli zaujímavé prednášky a hostia sa mohli zapojiť aj do interaktívnych workshopov.
Zástupcovia slovenských značiek, odborníci na udržateľnosť a široká verejnosť sa stretli na podujatí Green Business Academy Open Day 18. júna v priestoroch bratislavského priestoru pre technologické firmy a startupy Binarium. Počas celodenného podujatia si hostia vypočuli viacero zaujímavých prednášok z oblasti udržateľnosti od spíkrov zo Slovenska, Česka, Maďarska a Rakúska. Po prednáškovej časti sa mohli zapojiť aj do interaktívnych workshop, kde spolu s odborníkmi analyzovali aktuálne problémy v oblasti udržateľnosti a hľadali možné riešenia.
Jednou z hlavných tém podujatia bolo predstavenie a priblíženie unikátneho kurzu od Green Business Academy. Kurz udržateľnosti Certified Sustainability Manager (CSM) vznikal súbežne v Českej republike, Maďarsku do jeho prípravy sa zapojilo takmer 150 lektorov. Cieľom kurzu je zvýšiť povedomie odbornej verejnosti o udržateľnosti, poskytnúť aktuálne informácie a vzdelávanie pre manažérov ESG v slovenských firmách a verejných inštitúciách a poskytnúť komplexný prehľad v rámci modulov energetika, stavebníctvo, mobilita, samospráva, chémia a potraviny. Samotný kurz prebieha online prostredníctvom platformy Solved, kde budú mať účastníci prístup k videám z kurzu a priestor na vytvorenie komunikácie s ostatnými používateľmi. Skúsenosti z prípravy a organizácie kurzov hosťom priblížil András Wiszkidenszky (Green Business Academy), Dan Heuer a Lenka Heurová (Fair Venture) a Radoslav Mizera (Solved).
Prednášky a workshopy
Nové trendy v udržateľnosti a aktuálne témy, ktoré hýbu svetom zodpovedného podnikania vo svojich keynote prednáškach priblížili spíkri z troch krajín. Robert Braun z Institute for Advanced Studies vo Viedni hovoril o dôležitosti kritického myslenia pri aplikovaní spoločensky zodpovedného podnikania v čase turbulentných technologických zmien. Katarína Csefalvayová z Inštitút pre Strednú Európu hosťom priblížila výzvy a možné riešenia dekarbonizácie v našom regióne, v ktorej Slovensko výrazne zaostáva. Julian Toth z Medzinárodného centra pre udržateľné financie v Prahe sa podelil o svoje skúsenosti zo spoluprácou so značkami a poskytol podrobnejší pohľad do výziev a príležitostí, ktoré udržateľné financie ponúkajú. Michaela Lehotská zo spoločnosti TESCO vo svojej prednáške vysvetlila akým spôsobom obchodný reťazec, ale aj široká verejnosť nakladajú s potravinovým odpadom. Hostia sa tak mohli dozvedieť zaujímavé a zároveň aj prekvapivé dáta a trendy v tejto oblasti.
Podujatie Green Business Academy Open Day uzavrela trojica interaktívnych workshopov, kde sa predstavitelia slovenských značiek pokúsili spolu s odborníkmi na udržateľnosť nielen analyzovať, ale zároveň aj hľadať riešenia na témy, ktoré odzneli v prednáškach.
Poznámka: Financované Európskou úniou. Názory a vyhlásenia uvedené v tomto dokumente odrážajú názory autora (autorov) a nemusia nevyhnutne odrážať oficiálne stanovisko Európskej únie alebo Európskej výkonnej agentúry pre vzdelávanie a kultúru (EACEA). Európska únia ani EACEA za ne nezodpovedajú.
Číslo projektu: 2022-1-HU01-KA220-VET-000085440